Od lat sześćdziesiątych aktywnie uczestniczę w Kole Gospodyń Wiejskich w Chudowie, a od 1986r. jestem członkinią chóru „Bel Canto” w Chudowie (chór grał w filmach m.in. w filmie „Angelus” Majewskiego). Brałam udział w licznych audycjach radiowych i telewizyjnych m.in. „Rozmowy w toku”, „Gotowanie na ekranie”, „Kuchnia regionalna”, filmach dokumentalnych o tradycjach ludowych, przygotowywałam tradycyjne potrawy śląskie podczas Tygodnia Kuchni Śląskiej organizowanego przez tygodnik „Kuchnia” i Hotel Sheraton (1997r.).

Jestem finalistką konkursu „Po naszemu czyli po Śląsku” w edycji 1993r. „Izba łod Starki” – bo taką dosłownie nosi nazwę Izba Regionalna w Chudowie (której jestem twórcą) powstała w ponad 100 letnim budynku tzw. Starej Szkoły. W Izbie Regionalnej zgromadziłam liczne eksponaty z XIX i XX  wiecznych przedmiotów użytkowych służących naszym pradziadkom i prababciom. Większość eksponatów pochodzi z mojego rodzinnego domu, jednak bardzo wiele przedmiotów przekazali również mieszkańcy wsi. Projekt ten zwyciężył w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” w edycji 2005r. konkursu „Piękna Wieś Województwa Śląskiego”.

Biorę udział w licznych imprezach promujących śląskie zwyczaje. Celem mojej działalności jest uchronienie od zapomnienia i kultywowanie tradycji oraz gwary śląskiej.

  • W 2012r. otrzymałam wyróżnienie „Zasłużony dla Gminy Gierałtowice”
  • W 1996r. zostałam laureatką konkursu na najlepszą rodzinę pokoleniową na festynie „Gody Śląskie” w Chorzowskim Skansenie.
  • Jestem założycielką i aktorką kabaretu „Kapela zagrodkowa” z Chudowa.
  • Laureatka pierwszej edycji konkursu „Po naszemu czyli po śląsku”, uhonorowana w 1993r. tytułem „Ślązaczki Roku 1993”.
  • Jestem autorką przedstawienia historycznego z okazji 700-lecia Chudowa „Jak to downiej w Chudowie bywało”.
  • Otrzymałam Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego za zajęcie I miejsca w konkursie „Piękna Wieś Województwa Śląskiego” w kat. „Najlepsze Przedsięwzięcie Odnowy Wsi” w 2005r.
  • Jestem założycielką i kustoszką Izby Regionalnej „Izby łod Starki”  w Chudowie