Jestem z wykształcenia bibliotekoznawcą, ale ukończyłam też studia. 20 lat byłam kierownikiem muzycznym kapeli w zespole „Gronicek” oraz „Dolanie” w Gilowicach. Od roku 1986 jako 12-latka zaczęłam tańczyć w zespole regionalnym, moja babcia założyła zespół Gilowianka. Jako skrzypaczka oraz śpiewaczka grałam ponad 20 lat w różnych kapelach góralskich z terenu Podbeskidzia.

Pochodzę z rodziny z muzycznymi tradycjami. Pradziadek zakładał orkiestrę strażacką, babcią i mama zespoły regionalne, które istnieją i działają do dzisiaj. Ukończyłam Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec i fortepianu. Praktykując warsztat ukończyłam różne kursy kwalifikujące do prowadzenia kapel ludowych na Żywiecczyźnie w tym 2-letni prowadzony przez p.Jana Brodkę oraz kilka kursów z instruktorami z zespołów folklorystycznych. MuItiinstrumentalista Pan Józef Łanowski uczył mnie gry na skrzypcach w sposób charakterystyczny dla maniery tzw. ogrywek żywieckich. Posiadam certyfikat ukończenia tego kursu (2006r.). Współpracowałam też z Marcinem Pokusą, znakomitym skrzypkiem, tradycjonalistą w zakresie folklorystycznych warsztatów dla dzieci (lata 2010-2015).

Pracowałam z dziećmi i dorosłymi – mam ponad 60 uczniów, którzy grają w kapelach góralskich. W trakcie imprez często słyszałam, że ludzie czują się lepiej, poprawił im się humor i zapomnieli o problemach, które teraz wydają się mniejsze. Zainteresowana tym tematem zaczęłam go zgłębiać i tak trafiłam na studia Arteterapeutyczne, gdzie szczególnie zainteresowałam się muzykoterapia i biblioterapią. Zaczęłam też tworzyć własne utwory, które spotkały się z bardzo dobrym odbiorem, jednak folklor to jest to, co mi najbardziej gra w duszy.

W 2022 roku skomponowałam piosenkę z okazji Roku Górali w Województwie Śląskiem, która została premierowo odtworzona podczas imprezy z udziałem Zarządu Województwa
śląskiego w Rychwałdzie. Jestem również autorka pastorałek stylizowanych i inspirowanych folklorem – jedna z nich zostanie umieszczona w najnowszym śpiewniku Pana Motyki.