Moja przygoda z robótkami ręcznymi zaczęła się już w szkole podstawowej. Najpierw robiłam na drutach szaliki, czapki, swetry, kamizelki, ubranka dla dzieci itp. Następnie wykonywałam robótki na szydełku: serwetki, bieżniki, poduszeczki w róże, narzuty na fotele, buciki dla niemowląt itp. Na wszystkie święta wykonuje wianki i stroiki z żywych gałązek jodłowych z dodatkami kwiatów z krepiny i innych ozdób. W późniejszym czasie zainteresowało mnie origami, koszyczki, łabędzie, bombki i wianki z wikliny papierowej, kwiaty z krepiny i wstążek na bukiety i do palm wielkanocnych oraz innych. Od niedawna wykonuje koszyczki ze sznurka jutowego, bombki zdobione wstążką, cekinami i koralikami. Moje zainteresowania rękodziełem dalej rosną i pragnę poszerzać i ulepszać swoje umiejętności.

Od 2 lat jestem przewodniczącą nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich „Koniczynki Ryczów-Kolonia” w gminie Ogrodzieniec, gdzie wspólnie z innymi członkiniami Koła wykonujemy różne rękodzieła, które następnie wystawiamy na Jarmarkach i na innych różnych uroczystościach. 

Moja pasja daje mi wiele satysfakcji tworzenia i możliwości własnego rozwoju. Kolejnym celem jest wierne odtworzenie pająka ze słomy i bibuły z zachowaniem naszej ludowej tradycji. Pająk był ozdobą wiejskich chat najczęściej zawieszany u sufitu w rogu izby.