Prowadzę pracownię strojów regionalnych, ludowych i folkowych. Moja działalność opiera się głównie na szyciu strojów ludowych z regionu Żywiecczyzny, ich zdobieniu oraz wprowadzaniu nowoczesnych krojów w stylu folkowym.

Szeroko pojęta rekonstrukcja strojów z rodzimego regionu stała się punktem wiodącym mojej działalności. Motywy, kroje, kolorystyka zaczerpnięta została z wielu źródeł etnograficznych. Jako właściciel firmy muszę przyznać, iż wyrosłam w tradycji naszego regionu, regionu którego tożsamość dla wielu nie pozostaje obojętna. Moimi odbiorcami są muzycy, zespoły taneczne oraz prywatne osoby dla których noszenie strojów tradycyjnych wiąże się z poszukiwaniem swoich korzeni rodowych i oraz poczuciem przynależności do regionu.

Stroje sceniczne to szczególnie upodobany przeze mnie rodzaj odzieży. Ubrania sceniczne to środek wyrazu dla zamawiających. To właśnie tutaj można wykazać się kreatywnością bądź pietyzmem rekonstrukcji. W mojej dziesięcioletniej działalności zdobyłam wiedzę i praktykę w zakresie technicznej strony wykonywania odzieży ludowej. Sporządzam konstrukcje, wprowadzam nowe rozwiązania technologiczne służące jak najwierniejszemu zrekonstruowaniu elementów. Choć z zawodu jestem germanistą (zdobyłam tytuł magistra w zakresie Filologii Germańskiej) z zamiłowania i wewnętrznej potrzeby stałam się krawcową, szwaczką oraz projektantem. Posiadam umiejętności krawieckie przekazane przez moich przodków babcię (modystkę), mamę dla której świat krawiectwa nie był obcy oraz profesjonalistów (uczestnicząc w kursach konstrukcji odzieży w Krakowie (np.slowfashioncafe.pl) . Jeśli chodzi o kroje i zdobnictwo historyczne pozostaję w stałym kontakcie z wykładowcami ASP Łódź, którzy służą mi swoją wiedzą w zakresie konstrukcji. Odwiedzając muzea oraz odbywając rozmowy z etnografami poszerzyłam wiedzę w zakresie historycznym jeśli chodzi o ubiory naszych przodków. Moje prace cieszą się w regionie dużym odbiorem i zadowoleniem klientów. Każda sztuka ma zaistnieć jako ponadczasowo i na długie lata zagościć w szafie właściciela, dlatego głównymi założeniami, którymi kieruję się przy tworzeniu moich rzeczy są: inspirowane naturą wzornictwo, najwyższej jakości tkaniny oraz miłość do detali.

Miejsca które odwiedziłam, spotkania z wieloma ciekawymi ludźmi inspirują mnie i pobudzają do dalszej pracy w temacie.