Już od najmłodszych lat moją pasją było malarstwo. Źródeł swoich zainteresowań poszukiwałem podglądając uroki przyrody i krajobrazu, zręcznie ołówkiem przenosząc je potem na papier. Później trudnej sztuki malarstwa uczyłem się od miejscowych artystów.

W wieku 17 lat gdy dostałem w prezencie moje pierwsze farby olejne namalowałem swój pierwszy obraz, który do dziś  wisi w moim rodzinnym domu.

Obecnie moje dzieła przedstawiają piękno polskiej wsi, choć nie jest to jedyny temat mojej  twórczości. W moim dorobku znajdziemy zarówno obrazy przedstawiające stare wiejskie chałupy, przydrożne kapliczki, pejzaże, portrety świętych oraz zabytki znajdujące się na terenie gminy Mierzęcice, czyli mojej małej ojczyzny. Technika wykonywania prac również nie jest jednorodna. W mojej kolekcji znajdziemy rysunki, prace wykonane za pomocą akwareli, farb olejnych, a nawet  obrazy malowane szpachlą.

Od wielu lat pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach w charakterze instruktora plastyki.  Z wielką chęcią dziele się swoim umiłowaniem do malarstwa, a także swoimi umiejętnościami malarskimi z całym otoczeniem. Z niezliczoną ilość razy brałem udział w różnego rodzaju projektach artystycznych, których celem była nauka czy propagowanie malarstwa – zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych członków społeczeństwa. Moja twórczość była przedmiotem wielu wystaw. Poza malarstwem jestem również opiekunem artystycznym Kapeli Regionalnej Mierzęcice oraz gram w Orkiestrze Dętej im. Władysława Juszczyka w Mierzęcicach.