Moją pasją od ponad 10 lat jest pisanie wierszy. Z pochodzenia jestem Łodzianką, ale od ponad roku mieszkam i studiuję etnologię w Cieszynie. Wiersze o tematyce związane ze Śląskiem Cieszyńskim; wierze gwarą śląska cieszyńskiego – piszę od 17 rż – od momentu zakochania się w tym języku i regionie. Zaznaczam, że nie było mi na początku łatwo nauczyć się gwary.

Moje prace udostępniam w postach publicznych oraz mam zapisane w kolekcji relacji na moim profilu Facebook-owym, niektóre także na moim Instagramie. Od niedawna prowadzę również kanał na YouTube, na którym osobiście przedstawiam swoje dzieła. Dzielę się także nimi na lokalnych grupach i mniejszych społecznościach między innymi wśród znajomych.

Uczestniczę w konkursach literackich organizowanych w regionie, przedstawiam swoje prace podczas spotkań Koła Miłośników Gwary Cieszyńskiej. 

Podczas tegorocznej edycji „XIX Rajdu Ku Źródłom Wisły” Wisła 2023 osobiście zaprezentowałam swój wiersz pt.: „Śląsk Cieszyński”. Ogromnym wyróżnieniem dla mnie było zaprezentowanie na scenie przez prowadzącą 60 Tydzień Kultury Beskidzkiej w Amfiteatrze w Wiśle wiersza, który napisałam specjalnie na tą okazję pt. „ 60. TKB”. Wiele osób podziwia mnie, że pomimo mojego pochodzenia nie Stela, potrafię tak pisać. Piszę z potrzeby serca, a języka nauczyłam się głównie z osłuchania i przebywania w tym regionie –
ukochanym Śląsku Cieszyńskim.