Od najmłodszych lat wychowywałem się w rodzinie z wieloletnimi tradycjami folkloru Beskidu żywieckiego, a pierwsze kroki na scenie stawiałem już w wieku 2 lat w ramach programu obrzędowego „Kolęda w Beskidach” prezentowanego przez Regionalny Zespół „Gilowianka” z Gilowic. Kierownikiem artystycznym „Gilowianki” była wówczas moja babcia – Olimpia Ormaniec (45 lat prowadzenia zespołu). Ponadto przez 10 lat byłem tancerzem i muzykiem w Zespole Pieśni i Tańca „Żywczanie” z Żywca.

Jestem współtwórcą aranżacji na ludowy kwartet smyczkowy do utworów Stanisława Moniuszki, Ludowej Opery „Verbum Nobile – Szlachetne Słowo Honoru” wystawianej na Operze na Zamku w Szczecinie (2019r.), a także układów i programów muzycznych dla polonijnych Zespołów Pieśni i Tańca we Frankfurcie (Niemcy) i Adeleide (Australia).  

W 2009r. razem z przyjaciółmi założyliśmy Kapelę PoPieronie, z którą miałem okazję wystąpić na najważniejszych festiwalach muzyki folkowej w Polsce. W tym roku wchodzimy w przygotowania do 15lecia naszej działalności. Jako producent oraz instrumentalista i wokalista zespołu pragnę poczynić kroki do zrealizowania nagrań, które zostaną zawarte na drugim, długogrającym krążku kwartetu wraz z zaproszonymi gośćmi. 

Jestem również organizatorem i współpomysłodawcą „Folk-Up!” Festiwalu Muzyki Folkowej, nagrodzonego m.in. I nagrodą w kategorii miejsce za film pn. „Stawiamy na Folk-Up!” w ogólnopolskim konkursie na najlepszy film zrealizowany ze środków programu Działaj Lokalnie. 

Najważniejszy dorobek artystyczny: Grand Prix w ramach XVIII Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych – Tygodnia Kultury Beskidzkiej, 2007r. (ZPiT „Żywczanie” z Żywca);  „Złota Ciupaga” na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, 2007r. (ZPiT „Żywczanie” z Żywca); II miejsce podczas XXVI edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej pn. „Mikołajki Folkowe” w Lublinie, 2016r. (Kapela PoPieronie); III miejsce fonogramu pn. „Wierni korzeniom” w ramach konkursu pn. „Folkowy Fonogram Dwójki”, Polskiego Radia – Programu II, 2014r. (Kapela PoPieroie); Wyróżnienie oraz III miejsce w ramach II i III edycji Festiwalu pn. „Turniej Muzyków Prawdziwych” w Szczecinie (kolejno w latach), 2016r., 2017r. i 2020r. (Kapela PoPieronie); Udział w finale Folkowego Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w Warszawie, 2016r. (Kapela PoPieronie) oraz 2022r. (Bree & Zespół Chwila). 

Poniżej linki przedstawiające moją działalność artystyczną:

BREE & Zespół Chwila – prezentacja konkursowa podczas koncertu finałowego Festiwalu „Nowa Tradycja” 2022 r. (Warszawa)
https://www.youtube.com/watch?v=DzqR0xqhhYI

https://www.facebook.com/zespolbree
https://www.facebook.com/zespolchwila

Kapela PoPieronie  – prezentacja konkursowa podczas koncertu finałowego Festiwalu „Nowa Tradycja” 2016 r.  (Warszawa)