Od ponad 18 lat związana jestem nie tylko z kulturą Żywiecczyzny, ale i całej Polski. Prowadzę dwa zespoły ludowe, jestem prezesem Fundacji Akademia Folkloru, a także wokalistką w dwóch zespołach muzyki folkowej: „PoPieronie” i „Bree”. Ponadto od 4 lat jestem wykładowczynią na Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Muzyka Tradycyjna gdzie uczę skrzypiec i śpiewu białego. Od 9 lat współpracuję z Fundacją Braci Golec będąc instruktorem skrzypiec, śpiewu białego, a także prowadzę Chór Ludowy w Górskim Uniwersytecie Ludowym.

Od wielu lat podejmuję niezwykle ciekawe inicjatywy promujące nie tylko region Żywiecczyzny ale przede wszystkim jej tradycje ludowe. Są nimi: powrót do tradycyjnych śpiewów wielkopostnych (od 7lat wraz z ZR „Magurzanie”) oraz zainicjowanie zadusznych spotkań śpiewaczych (od 4lat ZR „Magurzanie), które integrują i angażują do udziału społeczność lokalną. 

Na licznych konkursach, przeglądach i festiwalach, w Polsce i za granicą reprezentuję tradycje, śpiew solowy i grupowy, gdzie miałam przyjemność otrzymywać główne nagrody. Jestem także pomysłodawcą ważnych dla regionu festiwali i inicjatyw jak Święto Pieśni przegląd im.Zofii i Józefy Sordyl, Śpiewy Majowe przy kapliczkach, Koncert z serii „Od Folkloru do Folku” realizowany w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej, a także głównym organizatorem pierwszego w regionie festiwalu poświęconemu muzyce Folkowej „Folk Up!” Festiwal Muzyki Folkowej. 

Jestem autorką i realizatorką projektu wirtualnych warsztatów śpiewu tradycyjnego pn. „Kalendarium Pieśni Żywieckiej”. Reżyserowałam również spektakl pt. „Na kozdo i łod świyeta” ukazując dwa cykle życia, przemijania i śmierci oraz roku obrzędowego człowieka w kulturze ludowej.

W roku 2020 pracując dla Polskiego Radia prowadziłam audycje muzyczne dla dzieci w Programie Polskie Radio Dzieciom opowiadając o tradycjach i obrzędach Beskidu Żywieckiego i całej Żywiecczyzny. W trakcie swojej działalności stworzyłam już 8 płyt z muzyką tradycyjną w tym:

  1. Łod gwiozdecki do Sopecki” 2012 – Zespół Regionalny Magurzanie
  2. Wierni Korzeniom 2013 – Kapela PoPieronie
  3. Czuwanie Z Pieśnią – 2017 – Zespół Regionalny Magurzanie
  4. Na kozdo i łod świenta – album 2-płytowy – 2017 – Zespół Regionalny Magurzanie
  5. Stało się weseli – 2018 – Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie
  6. Pastorałki – 2018 – Fundacja Braci Golec
  7. Górale Patriotycznie – 2022 – Zespół Regionalny Lipowianie – Wydawnictw Regionalny Ośrodek Kultury w Bielski-Białej